De Emballagebonnen actie bij Albert Heijn Malden, die gehouden is van 1 juni 2010 t/m 15 september 2010 heeft € 689,00 opgebracht. Op de foto overhandigt Ger Van der Laan afgelopen vrijdag het geld aan Hanne Hulshuizen-Verdonk, bestuurslid fondsenwerving en PR van de Stichting Matata Children Hospital Kenya.
Het geld gaat besteed worden aan speelgoed voor de nieuwe kinderafdeling van het Matata Hospital. U moet dan denken aan onder andere ballen, auto’s, poppen, kleurtjes, tekenpapier en fietsjes.
Tijdens het komende werkbezoek aan het Matata Hospital in 2011 zullen de bestuursleden, Jacqueline van Hoorn en Hanne Hulshuizen-Verdonk, samen met dokter Malago van het Matata Hospital, dit speelgoed gaan kopen in Kenia.
De Stichting Matata bedankt Ger Van der Laan en de klanten van Albert Heijn in Malden, dat de Stichting Matata voor de tweede keer deze emballagebonnen actie heeft mogen houden. Van de opbrengst van de eerste actie, is een reanimatiekar gekocht voor de kinderafdeling.
Voorgeschiedenis
Albert Heijn in Malden stelt de Stichting Matata weer in de gelegenheid om een emballagebonnen actie te houden van 1 juni 2010 t/m 15 september 2010. De opbrengst van deze actie wordt besteed aan speelgoed voor de kinderafdeling van het Matata Hospital.
Het Matata Hospital heeft een kinderafdeling, waar dertig kinderen opgenomen kunnen worden. Deze kinderen zijn ernstig ziek ten gevolge van aids, malaria, TBC en brandwonden. De ouders hebben geen geld voor speelgoed en het ziekenhuis heeft daar ook geen budget voor. Een grote wens van dr. John Malago, directeur van het Matata Hospital, is speelgoed voor deze ernstig zieke kinderen. Hij geeft aan dat goede behandeling, verpleging en verzorging de eerste prioriteit is, maar dat speelgoed tijdens de opname het genezingsproces zeker ten goede zal komen.
baby met malaria
De Stichting Matata wil met deze actie verantwoord speelgoed aanschaffen voor de kinderafdeling van het Matata Hospital in Oyugis. Oyugis ligt vlakbij het Victoriameer in de provincie Nyanza, welke één van de van de armste streken van Kenia is.





