Donatie van HTL- Strefa is aangekomen in het Matata Hospital
Dr. John Malago sent us this message:
Thank you so much for your concerns, I am glad to let you know that we received the pallet on Friday, September 9 in a good position and I send you two pictures, we must thank the donor who donated the lancets which I am sure will take us for about three years.
Thanks once again
John Malago
September 10, 2011
Achtergrond
HTL-Strefa is een Pools productiebedrijf, dat sinds 1995 gespecialiseerd is in het maken van lancetten. Zij hebben de standaard lancet uitgewerkt in een modern stukje Hightech. Het “naaldje” is ingekapseld in een plastic omhulsel en met een ingenieus schietsysteem wordt de prik uitgevoerd. De naald blijft na gebruik in het plastic omhulsel en kan niet meer worden hergebruikt. Hierdoor is er geen kans op besmetting van een andere patiënt en het medisch personeel is volledig beschermd d.m.v. dit systeem op prikaccidenten.
HTL-STREFA lancets
HTL-Strefa werkt onder de hoogste kwaliteitsnormen en is volledig CE en FDA gecertificeerd. Daarnaast werkt men uiteraard conform de GMP (Good Manufacturing Practice).
Begin april 2011 heeft de Stichting Matata een donatie mogen ontvangen van 86.400 lancetten. Lancetten speciaal voor kinderen en lancetten speciaal voor volwassenen. Het voordeel voor de patiënt is dat deze lancetten snel en nagenoeg pijnloos een vingerprik uitvoeren, en het personeel van het Matata Children’s Hospital beschermt tegen besmettelijke ziekten, zoals AIDS.
Het contact met HTL-Strefa is gelegd door Ron Bos, lid van het Comité van Aanbeveling, tijdens de Medica in Dusseldorf in november 2010. Via zijn vroegere werkzaamheden heeft hij contact met HTL-Strefa en tijdens deze beurs kwam hij in gesprek met Kaja Skupin, Account manager van HTL-Strefa. Ron vertelde Kaja over de Stichting Matata en zij bood enthousiast aan om een donatie te doen. Dit gesprek en haar enthousiasme heeft geleid tot de donatie van 86.400 lancetten. Een hoeveelheid, die de artsen en laboranten van het Matata Children’s Hospital in staat stellen om gedurende enkele jaren op een veilige en nagenoeg pijnloze manier bloed af te nemen bij patiënten via een vingerprik.
Kaja was direct enthousiast omdat hun product vooral gebruikt wordt in de westerse wereld o.a. in ziekenhuizen, door diabetes patiënten en in thuistesten. Hun product is in Kenia nog niet bekend en daarom moeilijk verkrijgbaar. Maar ook in Kenia is het belangrijk om op een veilige en nagenoeg pijnloze manier bloed af te nemen via een vingerprik.
Door deze donatie is er een grote stap gezet om daar verandering in te brengen. Daarnaast spreekt de doelstelling van de Stichting Matata HTL-Strefa aan en dragen zij dit soort initiatieven een warm hart toe.
Wij danken HTL-Strefa, en in het bijzonder Kaja Skupin, voor deze genereuze donatie, die zeer welkom is voor het Matata Children’s Hospital.
Er was nog een klein probleem de droplets lancetten 33.600 stuks moeten voor gebruik in een prikpen geplaatst worden en deze prikpen wordt niet gemaakt door HTL-Strefa. De andere 52.800 lancetten, paars en geel van kleur, zijn klaar voor gebruik.
Hanne Hulshuizen-Verdonk, bestuurslid van de Stichting Matata heeft contact gezocht met Service Apotheek Malden. Van de apotheker, de heer Lourens heeft zij voor de droplets lancetten gratis drie setjes Contour bloedglucosemeetsysteem ontvangen met daarin de benodigde prikpen. Namens de Stichting Matata bedanken wij de heer Lourens voor deze donatie.
Prikpen rechts onder
Kuehne + Nagel gaat binnenkort, gratis het transport van de 86.400 lancetten en de drie setjes Contour bloedglucosemeetsysteem met prikpen naar het Matata Children’s Hospital verzorgen.
Ron Bos, lid van het Comité van Aanbeveling
April 2011



